Inauguracja roku w IPPT

Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN rozpoczyna tegoroczne Studia Doktoranckie
w dniu 18 pażdziernika br. o godz. 13.00,
wykładem

Lidii Derfert-Wolf
pt. "Open Access – otwarty dostęp do wiedzy"
Zapraszamy do Auli ( II p.) IPPT, Warszawa, ul. Pawińskiego 5

Więcej...

Zastosowanie modelu fotoutwardzania kompozytów polimerowych w stomatologii zachowawczej

IPPT

Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
zaprasza

18 października 2010 r. (poniedziałek), o godz. 10.00
na seminarium:

prof. Wiktor Lech Gambin
(Wydzial Mechatroniki Politechniki Warszawskiej)

ZASTOSOWANIE MODELU FOTOUTWARDZANIA KOMPOZYTÓW POLIMEROWYCH W STOMATOLOGII ZACHOWAWCZEJ

Miejsce: IPPT PAN, Warszawa, ul. Pawińskiego 5B, Aula (II piętro)

Więcej...

11 Spotkanie Europejskiego Towarzystwa Wapniowego

W dniach 6-9 września 2010 r., w Warszawie, odbędzie się XI Zjazd Europejskiego Towarzystwa Wapniowego (European Calcium Society – ECS), poświęcony różnym aspektom biologicznej i patologicznej roli Wapnia i Białek Wiążących Wapń.

European Calcium SocietyOrganizatorami spotkania w Polsce są: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej, Instytut Biologii Doświadczalnej im.M.Nenckiego PAN, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Więcej informacji: www.ecs2010.eu

Zwierzęta laboratoryjne- wczoraj, dziś i jutro

IMDiK

Komisja Biologii Zwierząt Doświadczalnych PAN, z okazji 50-lecia istnienia, organizuje konferencję naukowo-szkoleniową pt.” Zwierzęta laboratoryjne - wczoraj,dziś i jutro”. Współorganizatorem spotkania, które odbędzie się w dniach 9-10 września 2010r., w Centrum Szkoleniowym Falenty , jest Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN

Więcej na : http://www.konferencjafalenty.pl

Inauguracja roku akademickiego w Biocentrum Ochota

W imieniu prof. J.Kuźnickiego – prezesa oraz pozostałych członków Rady Dyrektorów Biocentrum Ochota, miło nam poinformować, że uroczyste rozpoczęcie
roku akademickiego Studiów Doktoranckich
odbędzie się w
poniedziałek - 11 października br., o godz. 14.00,
w auli Instytutu Biochemii I Biofizyki, przy ul. Trojdena 4.

 

Spotkanie rozpocznie uroczyste wręczenie nagród za najlepsze prace doktorski, obronione w ostatnim roku akademickim, w poszczególnych Instytutach Biocentrum Ochota.

 

W dalszej części spotkania : prof. Frauke Melchior, odkrywczyni Sumo-ylacji, wygłosi wykład pt.
"How SUMO wrestles other proteins", a dr Piotr Borowicz z Instytutu Biotechnologii I Antybiotyków, przedstawi "Komercjalizację leków biosyntetycznych: polskich insulin rekombinowanych"

Serdecznie zapraszamy

Więcej...

Jubileuszowa Konferencja Neurochemiczna w IMDiK PAN

IMDiK

"Molekularne podstawy patologii i terapii schorzeń neurologicznych", to tytuł Międzynarodowego Sympozjum , organizowanego już po raz dziesiąty przez Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.
W dniach 25-26 listopada 2010 r. , wykłady najwybitniejszych przedstawicieli polskich i zagranicznych w zakresie: neurobiologii, neurochemii doświadczalnej i klinicznej wysłuchają reprezentanci wszystkich specjalistycznych ośrodków w Polsce.

Szczegóły na: www.sympozjum2010.info

XIV Festiwal Nauki

Biocentrum

18 września br., w Warszawie, rozpoczyna się XIV Festiwal Nauki , który na 9 dni zawładnie stolicą. Liczne warsztaty, wykłady i in. formy, przybliżające tajemnice różnych nauk, zostały zorganizowane przez wiele instytucji, w gronie których znajdują się Instytuty PAN należące do Biocentrum Ochota: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M.Nenckiego, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Festiwal Nauki oraz Instytut Podstawowych Problemów Technicznych. Członkowie Konsorcjum przygotowali w sumie 24 tematy.

Więcej informacji na: www.festiwalnauki.edu.pl

Sympozjum w ramach 11th Meeting of the ESC

MIBMIK
IBD

"Wapń a ekspresja genów w trakcie różnicowania" – to tytuł sympozjum, które odbędzie się 8 września, w Warszawie, w trakcie  "11th Meeting of the European Calcium Society". Współorganizatorami są: Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej oraz Instytut Biologii Doświadczalnej PAN. Wśród wykładowców są m.in.: prof. Douglas Black (USA), prof. Jose Naranjo (Hiszpania) i dr Catherine Leclerc (Francja)

Więcej informacji na: http://cytobiologia.nencki.gov.pl , www.esc2010.eu